Rakovina dělohy

Život ubíhá svou rutinní cestou, až se zdá, že nás v běhu každodenníchudálostí nemůže už nic překvapit či zaskočit. Přesto jednoho dne přijdenečekaná zpráva. Nechceme jí zprvu uvěřit a tisíckrát si říkáme, že nemůžebýt pravdivá. ,,To přece není možné. Proč právě já?” Diagnóza je však neúprosná:karcinom těla děložního.

Rakovina konečníku

Rakovina tlustého střeva a konečníku stále zůstává druhým nejčastějšímzhoubným onemocněním v Evropě i USA. Karcinomy konečníku jsou nádory,jejichž horní okraj je vzdálen 16 centimetrů od přechodu sliznicekonečníku v okolní kůži řitního otvoru. Bohužel převážný počet pacientů nemá zpočátku varující příznaky. Teprve, když nádor dosáhne větší velikosti, objevují se bolesti v levém podbřišku či při stolici, nepravidelná stolice (může obsahovat i krev a hlen), chudokrevnost a hubnutí.

Rakovina prostaty

Rakovina prostaty stojí v popředí zájmu urologů, neboť v důsledku stárnoucí populace její výskyt výrazně stoupá. Pro úspěšnou léčbu karcinomu prostaty je důležitá především včasná diagnostika.Toto zákeřné onemocnění má bohužel, jako v řadě obdobných případů, velmi málo alarmujících příznaků. Proto prvo- řadým zájmem lékařské vědy v této oblasti je začít po něm co nejdříve pátrat a následně ho pak léčit.

MRG FUS Nová alternativa v léčbě Děložních Myomů